#blog

Diane Keaton w filmie Lepiej późno niż później, 2003.
Witaj, przechodniu!

Pomysł na...


F I L O Z O F N I K


... pojawił się pewnego lipcowego dnia w mojej głowie i nie chciał odpuścić. Mimo że już teraz istnieje wiele blogów książkowych, filmowych czy po prostu "o (pop)kulturze", chciałbym dodać swoją małą cegiełkę do tej barwnej blogosfery.

Nie jest to jednak blog czysto recenzencki, bo mam tę pewność, że wielu robi to lepiej, a ich tempo pracy nie przestanie mnie nigdy zadziwiać. Spisuję za to w Filozofniku to, co burzy się w mojej głowie: zestawiam różne teksty kultury, porównuję je i dłubię w nich aż do wydrążenia sedna. A ponieważ studiuję filozofię i chyba mogę ją nazwać największą z pasji, chciałbym spoglądać na książki czy filmy z tej właśnie perspektywy. Ale bez obaw, nawet jeśli pojawią się teksty wprost o filozofii czy filozofach, wszystko to zostanie podane w wersji light.

Filozofnik powstał z myślą o tym, by nie był serią jednostronnie wygłaszanych opinii, ale jak kawiarnie zapełniał się szumem dyskusji. Dlatego gorąco zachęcam do pisania komentarzy, tych entuzjastycznych, ale też i tych krytycznych. Wszystkie przyjmę z wdzięcznością.

A jeśli ma być jak w kawiarni, proponuję trzy zakładki-stoliki, przy których można usiąść.

Klikając w zakładkę #czytając, trafi się na serię tekstów wokół filozofii i literatury. Tu spotka się pisarzy, filozofów; uszy zarejestrują szelest przewracanych kartek, a nos przyjemny zapach papieru.

W zakładce #oglądając wychwyci się to, co zarejestrowane na sali kinowej, przed ekranem telewizora lub komputera. 

Zakładka #różności obejmuje wszystkie teksty, które wymknęły się pozostałym kategoriom.

A jeśli to mało, zapraszam do strony #autor, gdzie można znaleźć mojego Twittera i adres e-mail.

Z życzeniami, byś spędził tu mile czas,

Marek, autor Filozofnika

2 komentarze:

  1. Blogów o kulturze nigdy dość, tak jak i ich autorów. Trafiłam tu przypadkiem, ale chyba zostanę na dłużej. Miło mi Cię czytać, Autorze.

    OdpowiedzUsuń